Bez peněz se nepodniká

Podnikání, ve kterém se daří a které vynáší, je pomalu darem seslaným z nebes. Je to ten nejlepší způsob obživy, jaký si jen může člověk vydělávající si prací představit, a to hned z několika důvodů.

  • Člověk si tu může dělat cokoliv, pro co se sám rozhodne.
  • Když se to vezme kolem a kolem, může také pracovat, kdy se mu zlíbí a jak se mu zlíbí, protože je tu svým pánem.
  • Může si najmout takové zaměstnance, jaké si usmyslí mít.
  • A může si vydělat tolik peněz, kolik jenom zvládne, bez jakýchkoliv omezení.

Jenže takové podnikání bohužel není vždy samozřejmost. Je i celá řada případů, kdy je byznys spíše k zlosti než k potěšení. A to se týká zejména situací, kdy se v něm nedaří a kdy si člověk na sebe a na chod své firmy nevydělá, ani kdyby se snažil sebevíc.

nakreslený dolar

Je celá řada případů, kdy to není takové, jaké si to člověk zprvu vysnil. Kolikrát se tu jenom něco pokazí a podnikatel pak třeba neví, jak zaplatí chod své firmy a své aspoň holé živobytí, protože příjmy poklesnou pod únosnou mez! A co si s tím potom počít? Co udělat, aby se dalo všechno zase do pořádku?

Když je nouze nejvyšší, peníze chybí a další jsou v nedohlednu, může nejednou přijít vhod aspoň nějaká půjčka. Tou se dá zaplatit vše potřebné do doby, než zase bude lépe, a pak se půjčené peníze vrátí, když zase lépe je. Jenže ani taková půjčka se v tíživé situaci nezískává zrovna snadno. Podnikatel musí nejdříve jednoznačně doložit, že bude mít z čeho splácet, a to se v době ekonomických potíží jen těžko prokazuje. A neuspěje se třeba nejen kvůli nízkým příjmům, ale i kvůli záznamům v registrech dlužníků či exekucím.

pět eur

Tedy pokud se nezvolí hypotéka bez registru. Protože v jejím případě půjčí nebankovní společnost klidně i někomu, kdo na tom není valně. A to díky nezbytné zástavě nemovitosti coby záruce splácení.

Kdo zkrátka nemovitostí zaručí, že půjčené peníze vrátí, má po starostech.