Jaký zvolit čistící přípravek na pleť?

Nedílnou součástí skin care rutiny je použití čistícího přípravku na vaši pleť. Čistič má za úkol zbavit vaši pleť nečistot, zbytků make-upu a SPF a připravit tak pleť pro následující péči.

Obecně se doporučuje, aby čištění pleti předcházelo ještě odlíčení odličovačem, který bude na bázi oleje. A ten byste měli k odlíčení použít, i pokud nejste nalíčení. Jelikož bychom měli každý den používat SPF, je odlíčení něčím olejovým nezbytné. SPF se v něm skvěle rozpustí, stejně jako make-up a čistícím přípravkem pleť již pořádně dočistíte. Tato procedura se nazývá double cleansing a pokud máte problematickou pleť, může vám velmi pomoci.

čištění pleti

Jak si ale vybrat správný čistič pleti? Především je důležité, aby byl pro vás příjemný. Čističe se prodávají v různých formách. Můžou mít formu krému, gelu, pěny nebo třeba pleťové čistící vody. Každý by se měl najít to své. Krémy se doporučují spíše pro sušší pleť, gelové konzistence zase pro mastnější pleť.

Není nutné, abyste kupovali nějaký speciální čistič s aktivními látkami, jako jsou kyseliny, retinol, vitamín C nebo kolagen. Tyto látky byste měli používat spíše ve formě séra. Vzhledem k tomu, že čistící přípravek z tváře po krátké době smyjete, nemají aktivní látky šanci začít nějak působit. Neuděláte tedy chybu, pokud zvolíte nějaký hydratační čistící přípravek.

skin care

Vzhledem k tomu, že budete přípravek smývat, není nutné investovat do přípravku tisíce. Obstojné čističe seženete i v drogérii. Nehledejte ve výběru žádnou vědu, důležité je, aby vás přípravek správně odlíčil, nevysušoval vás, nedráždil v očích a aby vám byl příjemný na pleti. Nezapomeňte, že čistit byste si měli nejen pleť na obličeji, ale zahrnout do čištění a odličování i uši, krk a dekolt. Naneste čistící přípravek, rozetřete ho po pleti, poté si ruce navlhčete a takto si čistěte pleť alespoň jednu minutu.