Kdy se vyplatí mít garážové stání pro 2 auta?


Dnes je pravidlem, že téměř každá rodina má více než jeden osobní automobil. Obvykle připadá jeden na každého člena, který vlastní řidičský průkaz. To je pochopitelné, koneckonců se tak není potřeba omezovat a každý může jet tam, kam potřebuje, bez ohledu na to, zda ten druhý zrovna někam jel.

Až potud je to v pořádku. Otázkou však je, kam tento vůz uskladnit. Například u rodinných domů bývá běžnou součástí garáž. Ta ovšem obvykle pojme pouze jeden automobil. Jak to tedy vyřešit? Pokud stavíme nov dům, je možnost si zde naplánovat garážové stání pro 2 auta https://www.pergoly-trutnov.cz/garazove-stani. Tak je budeme moci bez problému uklidit.

garaz1

To sebou ovšem přináší další problémy. Tím hlavním a nejdůležitějším je místo, které bude takto široká garáž zabírat. Přeci jen, pozemek není nafukovací, a pokud zde chceme nejen pohodlně bydlet, ale také mít zahradu, pak je potřeba dobře plánovat. A co si budeme povídat, toto velkou plochu zabere.

Dalším, co musíme vyřešit, jsou dveře. Ty, které lze běžně koupit, jsou dělané pro klasické garáže, které poskytují prostor pro jeden vůz. To však v tomto případě není pravdou. Jak tedy zajistit, aby mohla obě auta pohodlně vyjet?

garaz2

V zásadě máme dvě možnosti. Buď pořídíme speciální dveře, které budou dostatečně široké, nebo tam dáme jeden pár obyčejných. V obou případech to bude poněkud drahé řešení, avšak jiná možnost v podstatě neexistuje. Leda by jeden z vozů musel vždy při výjezdu složitě manévrovat, a to rozhodně není ideální.

Je také dobré se rozmyslet, zda se nám stavba takovéto dvojité garáže vůbec vyplatí. Musíme zde uvážit několik věcí. Jak často zde budou parkovat oba vozy současně? Jak jsou staré a jakou mají hodnotu? Jakou ochranu potřebují?

To vše je potřeba zvážit, než se rozhodneme. Je však dobré to uvážit ještě ve stádiu projektování domu. Pak už by totiž bylo poněkud pozdě.