Odlišné pohledy mužské a ženské sexuality

Sexualita jako taková, je-li chápána jako zdroj příjmu a sdílení energie, je obecným pojmem ve vztahu dvou partnerů, ovšem jinak ji vnímají muži a jinak ženy. Základní odlišností, která se vztahuje na většinu mužů (ne na všechny) je touha či potřeba mít ve vztahu více žen, ať už jako milenky v manželském svazku, nebo více partnerek, jež zpravidla o těch dalších nemají ani tušení.

Ženy mají k sexu jiný postoj, pro ně vztah především představuje citovou vazbu a jediný partner pro ně znamená svazek pevný, jistou formu závazku.
dvojice u lavičky

Předstíraný orgasmus

Každý zkušený psycholog vám na toto téma jasně odpoví, že předstírané orgasmy vedou k rozchodu. Jakékoli předstírání je neupřímné a cokoli je neupřímné, je postaveno na křivých a falešných základech. Takový dům se brzy zřítí. Orgasmus předstírají nejen ženy, ale i muži, jednoduché je to především při sexu s kondomem, když se pak podaří kondom bezpečně zlikvidovat. Důvod je jasný, nezklamat ve vztahu, vyhovět svému egu, ale žádný svazek to rozhodně neupevní.

Mužské vyvrcholení však nemusí nutně provázet ejakulát, u některých chorob (diabetes nebo po operaci prostaty) k vyloučení spermatu nemusí dojít, stejně tak jako u tantrického sexu.

Erekce

Tolik diskutovaná záležitost, přitom s ní mají potíže i mladíci, většinou kvůli psychickým problémům. Dostatečně pevnou erekci totiž ovlivňuje řada faktorů a k požadovanému vzrušení dodává podnět právě lidská duše. Aby orgán fungoval spolehlivě a po celou dobu pohlavního kontaktu byl naplněn krví, je nutná především vzájemná důvěra. Sex, to není jen fyzické vybití, ale souznění na duchovní úrovni.
novomanželé na zdi

Uspokojení partnerky

Pro většinu mužů je důležité svou partnerku uspokojit, je to pro ně něco jako dobře odvedená práce, vyplývá to z jejich přirozené potřeby být ve vztahu oporou. Muži, kterým se to daří, a jejichž drahá polovička je skutečně uspokojena, bývají ve vztazích šťastní, žijí klidnějším životem a nebývají frustrovaní. Takový vztah je pak založen spíše na upřímnosti a otevřenosti.