Bazénová chemie je nepostradatelný pomocník

Jisté je, že přípravků bazénové chemie je na trhu poměrně veliké množství a vy tak máte na výběr z pestré škály výrobků v různé kvalitě i cenových relacích. Stačí si jen vybrat takové, které vám budou maximálně vyhovovat.
Zjednodušeně se dá říci, že bazénovou chemii dělíme do tří základních kategorií v závislosti na druhu aktivní látky. Jedná se o chlorovou, bromovou a kyslíkovou chemii.

voda

Chlorová chemie je tou nejrozšířenější a nejvíce používanou kategorií vůbec. Najdete zde celou obsáhlou skupinu výrobků ve všech možných podobách. Můžete si zakoupit přípravky tekuté, granulované anebo v podobě kompaktních tablet. Jejich použité tak snadno přizpůsobíte typu a objemu vaší nádrže. Mezi velice oblíbené a osvědčené tekuté chlorové přípravky patří chlornan sodný ve stabilizované podobě, známý také jako tekutý chlór. Ten si pro jeho dobrou stabilitu v nádrži i výborné desinfekční účinky oblíbili nejen majitelé bazénu, ale také pracovníci ve vodárenství a v úpravnách vod. Pokud však nechcete nic odměřovat a dáváte přednost snadnému dávkování, jistě vám přijdou vhod různé chlorové tablety, třeba ty multifunkční, které zastanou hned několik funkcí najednou.
Nicméně je potřeba počítat s tím, že pro chlór je typický zápach, který může mnohým lidem vadit. V tom případě je lepší sáhnout po přípravcích kyslíkové chemie anebo po poměrně nové řadě bromových přípravků, které jsou obzvlášť vhodné při údržbě oteplených vod.

balony

V každém případě počítejte s tím, že abyste svou vodu spolehlivě ochránili před nájezdem sinic a řas, je potřeba pravidelně sledovat koncentraci oxidačního činidla v nádrži, ať už si zvolíte jakoukoli řadu bazénové chemie. Zároveň je nezbytné mít v bazénu optimální hladinu pH. V opačném případě nebudou použité přípravky fungovat tak, jak očekáváte, a může dojít k růstu nežádoucích mikroorganismů ve vodě.