Cestování plné výhod

Každá druhá domácnost vlastní minimálně dva automobily, lidé je většinou používají jako dopravu do práce, do školy, vozí děti na kroužky, jezdí na nákupy a v neposlední řadě podnikají různé rodinné výlety či jezdí svým vozem na dovolenou, dokonce i do zahraničí.
městksý autobus
Moře lidí ani automobil nepotřebuje vystačí si s městskou veřejnou dopravou, používají dálkové autobusy, různé spolujízdy, kde se mimochodem seznámí s dalšími lidmi nebo také jezdí hodně na cyklistickém kole či vlakem. Městskou veřejnou dopravou se v zásadě dostanete ve městech do jejich centra i do odlehlejších míst, ano nemůžete jet, kdy se Vám to zlíbí, ale většina MHD jezdí v krátkých časových intervalech či docházková vzdálenost ve městech není tak dlouhá. Autobusy jezdí z měst do měst několikrát za den a když se zrovna stane, že žádný nejede tak určitě po krátkém hledání nalezneme na internetových portálech či ve skupinách na sociálních sítích nějaké spolujízdy, spolujízdy se nám vyplatí jak finančně, tak časově. Většina řidičů požaduje za cestu stejně či dokonce méně peněz, než které bychom dali za cestu autobusem či vlakem. Na kole se můžeme přemisťovat hlavně v teplejších měsících, a ne na tak dlouhé vzdálenosti, podle toho, jak jsme vytrvalý a trénovaný.
vlak na nádraží
Hodně lidí preferují před autobusy spíše vlaky a různé vlakové spoje, to jak na vnitrostátní jízdy, tak i na jízdy do zahraničí. Každý si určitě představí pomalý osobní vlak a řekne si co na tom může být lepší než osobní automobil či luxusní autobus s obrazovkou. Ale ve vlaku najdeme spoustu výhod , na delší jízdy či na cesty do zahraničí si můžeme objednat jízdenku ve speciálním lůžkovém voze a většinou bývá součástí takovéto vlakové soupravy i jídelní vůz. Mezi další pozitiva bych zařadila více místa, možnost dojít si na WC, když jedeme dlouhou cestu tak se můžeme pohodlně projít a rozhýbat. Nyní vlaky nabízejí i možnost dobít si svůj mobilní telefon či laptop a většina vozů nabízí možnost připojit se k Wi-Fi.
Pro naši zemi, ale i pro Vás je lepší využívat městskou hromadnou dopravu, vlaky a autobusy. Do vozidla se vejde více lidí tím pádem se tolik neznečišťuje prostředí a určitě také ušetříte dost financí oproti tomu, když se vydáte jen sami autem přes půl země.