Exotická dovolená na Zanzibaru


Pokud toužíte po exotické dovolené, pak určitě zamiřte směrem na Zanzibar, kterému se také přezdívá ostrov koření.

Souostroví Zanzibar je doslova rájem na zemi. Jsou to nejen krásné písčité pláže se zářivě bílým pískem, průzračně čisté moře vybízející k potápění, šnorchlování a dalším vodním aktivitám, ale také spousty zajímavých míst, která stojí za to poznat.

domky na pláži

Ti, co během své dovolené vyhledávají především odpočinek, ocení klid na opuštěných plážích. Východní oblast je díky mělkým lagunám jako stvořená pro potápění a šnorchlování, zároveň je také v této oblasti bohatší noční život. Pro plavání je zase vhodnější severní část, která je zároveň i poklidnější.
molo k domkům

Poznávat můžete také zajímavé přírodní, historické a kulturní krásy Zanzibaru. Milovníci přírody mohou navštívit třeba prales Jozani, kde se dají pozorovat vzácné druhy opic – guarézy červené, které žijí jen na Zanzibaru, dále se zde vyskytují antilopy a další živočichové. V pralese se nachází naučná stezka s visutými lávkami.

Mezi nejznámější historické a kulturní památky patří třeba Sultánský palác nebo pevnost Old Fort. V Creative Solutions Center si můžete vyzkoušet práci se sklem. Za návštěvu také stojí obří akvárium Mnarani nebo vyhlášená zoologická zahrada Cheetah´s Rock, kde si můžete sáhnout na zvířata.

Pokud vás láká nakupování suvenýrů, pak určitě musíte vyrazit do Memories of Zanzibar nebo Darajani Bazzar.

Ubytování na Zanzibaru vám poskytnou luxusní hotelové komplexy s potřebným servisem, takže se budete moci na vaší dovolené cítit doslova jako v ráji.
hakuna matata

Nejpopulárnějším letoviskem na Zanzibaru je Nungwi, které je zároveň jedním z nejrozsáhlejších letovisek. Je oblíbeným cílem turistů pro svoji přátelskou atmosféru, dlouhou písčitou pláž, kterou zdobí jemný bělostný písek.

Dovolenou na Zanzibaru si určitě vychutnáte plnými doušky.