Makeupové chyby, které se dají ještě napravit

Každé ráno se snažíte něco provést s opuchlým a ještě rozespalým obličejem, občas se stane, že se to ne úplně tak dobře povede. Na odlíčení už nezbývá čas a tak musíte případné chyby opravit, abyste zažehnala katastrofu. Do začátku si vystačíte se štětcem na pudr, korektorem a štětičkami do uší.
dámské šminky
 
Špatně zvolený odstín make-upu
Nový make-up, který se v drogerii ztotožňoval s odstínem vaší pleti, najednou na pleti vypadá úplně jinak. Je až příliš tmavý nebo naopak světlý, dokonce hází odstíny do oranžova…tohle bude katastrofa!
 
Snad každá žena si koupila alespoň jednou špatný odstín make-upu, abyste těmto šokům předešla, raději si nový make-up vyzkoušejte nejprve na denním světle hned po příchodu z drogerie. Ráno se vám pak taková patálie už nestane. Pokud jste ale přeci jenom nanesla nevhodný odstín, vše se dá velmi snadno zachránit i ráno, když nestíháte. Vezměte si na pomoc papírový ubrousek a několikrát ho přiložte na pleť. Make-up se alespoň částečně vsákne do ubrousku. Pokud máte make-up příliš tmavý, zkuste sáhnout po světlejším korektoru, který nanesete pod oči, kolem nosu, na bradu a střed čela. Pokud je odstín naopak příliš světlý, dopřejte své pleti maličko života s bronzerem. Ten naneste na místa, která se přirozeně opálí jako první, takže na tváře, nos, lícní kosti a kolem vlasů. Pokud si chcete dodat trochu barvy, tak můžete bronzer klidně použít místo pudru, jen si dejte pozor, abyste při nanášení na štětec příliš netlačila.
 líčení očí
Příliš mnoho tvářenky nebo bronzeru
Pokud vsázíte na výraznější rtěnky, s tvářenkou a bronzerem to nepřehánějte. Jinak budete vypadat jak cirkusový klaun. Jemná tvářenka totiž v kombinaci s výraznější rtěnkou funguje úplně jinak a získává o dost sytější tón. Nikdy se proto může sát, že tvářenka bude na obličeji až příliš výrazná. Vezměte si na pomoc čistý štětec na pudr a zkuste jemnými tahy tvářenku rozetřít víc do ztracena.