Jak si zarezervovat hotel

Jsou lidé, kteří nemají moc rádi jednání s cizími, zvláště po telefonu. Jsou nervózní, když mají zvednout sluchátko a zavolat například na úřad. Mnohem raději napíší e-mail, nebo pošlou textovou zprávu. To samozřejmě platí, i když si chtějí zarezervovat například hotel na Praze 5, respektive tedy objednat si tam pokoj.

tmavý hotelový pokoj

Naštěstí pro ně, v dnešní době existuje spousta jiných možností. Co více, zdá se, že rezervace po telefonu postupně vytlačují jiné metody. Jsou totiž pohodlnější jak pro zákazníky, tak pro hotelový personál. Tedy samozřejmě za předpokladu, že se používají správně.

Tou asi nejčastěji využívanou možností je nejspíše objednávkový či rezervační formulář dostupný přímo na stránkách hostelu v Praze 5. Zde vyplníte všechny své údaje, stejně jako požadavky na pokoj – kolik lůžek chcete, zda si přejete přistýlku, a podobně. Následně jej odešlete, přičemž můžete tuto objednávku rovnou zaplatit buď převodem z účtu, nebo kartou.

Ovšem není to jediný způsob. Pokud máte například nějaké speciální požadavky, které nejsou ve formuláři zohledněny, pak můžete napsat e-mail s objednávkou a s konkrétními údaji. Jen zde je nutné upozornit, že zatímco formuláře na webových stránkách bývají zabezpečeny, u e-mailů tomu tak není. Přeci jen se říká, že bychom tam neměli psát nic, co bychom nenapsali na pohlednici. Proto se svými osobními údaji zacházejte opatrně. Každopádně vás následně pracovník hotelu bude e-mailem kontaktovat, zda je vaše objednávka přijata a případně vás požádá o nějaké další podrobnosti.

modrá hotelová ložnice

No a nakonec zde máme klasický telefonát. Zde je nevýhoda, že můžete snadno na nějaký detail zapomenout, například se zeptat na přistýlku pro dítě a podobně. Proto je dobré si předtím vše sepsat na papír.

Jak je vidět, možností je poměrně dost. Záleží tedy jen na vás, pro kterou se rozhodnete. Vybírejte tak, aby to pro vás bylo co nejpohodlnější.