Koncové prvky v elektřině

Mužové ti stateční a slovutní procházejí domem a křídou, nebo sprejem dělají rovné čáry po zdi, někde však zalomené a pak odejdou. V těch čárách se musí udělat žlábek, do kterého budou uloženy kabely. A to již jsou elektrikáři u rozvodné skříně a desky, podobné té na obrázku a tahají kabel sem a kabel tam. Jen oni, a ještě pár vyvolených v té změti poznají kam, co a proč vede.Rozvodná deska
Kabely se pak začnou rozpínat po celém domě, různě visí za zdi, kde poslušně čekají, až je zase jiný elektrikář přijde dát do krabice, nebo jim přidělí nějakou koncovku. Těch je spousta, ale nás budou zajímat jenzásuvky a vypínače. Nejlépe asi od firmy Schneider, a to přímo zde tyto Schneider unica color.
Muži montují kabely tak, aby se na ně mohlo toto zařízení použít, aby dráty nebyly dlouhé a aby nevypadávaly z místa, které je jim určeno. A když se to celé chýlí ke konci, zeptají se vás právě na to, jaké byste rádi vypínače a jaké zásuvky.
Nuže, neváhejte a jmenujte výše uvedené, protože jde o celosvětově známé výrobky. A nejen proto, ale i pro další vlastnosti. Nejvíce ceněná je asi ta, že vyrábějí nespočet barevných variant a vy potřebuje vypínače sladit s nábytkem. Proto máte na výběr ze všech možných kombinací. Totéž platí i pro zásuvky, ačkoli u těch se na to tak moc již kupodivu nedbá. Vypínače můžete mít s malým stykačem uprostřed, nebo může být stykač celý vypínač, což je bezesporu mnohem lepší, protože nemusíte potmě hledat nějaký malý čudlík.Rozbočovač
Pokud byste si rádi redukovali sílu světla, tak i takové vypínače se dají koupit. Místo stykače mají většinou kulatý knoflík, jehož otáčením se síla světla reguluje.
V zásuvkách jsou pak bezpečnostní prvky, aby nám děti nepátraly tam, kde pátrat nemají, a a by nemohly do zdířky cokoli strkat, zvláště pak vodivé tyčinky, nebo nalezený šroubovák.
Nuže, vybírejte a nechte elektrikářům i přimontovat. Je to bezpečnější.