Není obálka jako obálka

Obálky jako takové známe všichni, je v našich řadách určitě jenom málo lidí, kteří s nějakou doposud nepřišli do styku. Někdy ku své potěše, to když obdrželi dejme tomu milostný dopis, oznámení o přeplatku, jenž jim bude vrácen, ale třeba i když byl v této nějaký ten úplatek, a tu ke svojí nepotěše, pokud tato přišla dejme tomu od soudu.

letící obálka

Všichni už také nejspíše víme, že neexistuje jen jeden jediný formát obálky. Že existují exempláře malé, větší, ještě větší i přímo největší, že do některých se nevejde skoro nic, zatímco jiné toho pojmou habaděj.

Ovšem možná už v našich řadách není tolik lidí, kteří vědí, že kromě obálek ryze papírových, případně papírových vystlaných bublinkovou fólií, existují třeba i obálky igelitové.

S takovými se můžeme setkat především tehdy, objednáme-li si něco ze zásilkového obchodu. Takové zboží k nám nejednou doputuje právě v tomto obalu. A odesílatelům tu rozhodně nejde o to, aby zvolili materiál, díky němuž budou všichni, kdo se na doručování podílejí, a také vaše zvědavé sousedky, vědět, co že vám to vlastně přišlo.

deset obálek

V případě igelitových obálek jde o něco jiného. A sice o to, že je v nich na rozdíl od jejich známých papírových družek vše .

Ano – o bezpečnost zásilek jde v případě používání igelitových obálek především. Protože igelit tu má ve srovnání s klasickým papírem nejednu přednost.

Největší výhodou igelitových obálek je to, že jsou tyto nepropustné. Takže se do nich nedostane voda, jež by mohla jejich obsah i nenávratně poškodit. Protože ne všemu dělá vlhko dobře.

Současně se do takových obálek nedostane spolu s vodou ani žádná jiná mechanická nečistota, která je rovněž nevítaná.

A opomenout nelze ani další přednost igelitových obálek, jíž je jejich pevnost, odolnost a současně i ohebnost. Takže tu daleko méně hrozí, že dojde k roztržení a dalším možným škodám.

Což by neudělalo dobře ani obyčejnému smrtelníkovi, ani nějakému obchodníkovi, jenž by musel z podobného důvodu složitě řešit reklamaci.

Igelitové obálky tak nejednou poskytnou neocenitelnou službu. A jakkoliv jsou neocenitelné, platí pro ně i ještě jedna výhoda, a sice že čím víc si jich pro svou potřebu objednáte, tím levněji vás každá z nich vyjde. Bez ohledu na zvolený rozměr, typ a podobně.

A proto posíláte-li něco, zvažte, zda by si to nezasloužilo takovouto ‚pláštěnku‘. Která daleko spíše zaručí, že vše dojde až k adresátovi bez úhony.