Osvětlení, které dělá divy

Osvětlení jako takové je tu už nějaký čas, ať už v podobě žárovky nebo ohně. První žárovka se rozsvítila už před 140 lety, ale taková žárovka musela spotřebovat až neuvěřitelné množství energie a měla i špatnou výdrž (pouze 40 hodin).
kuchaři v restauraci
Od té doby žárovky prošly technologickým pokrokem. Vydrží déle, a i méně spotřebují, jenže pozor na starší typy! Nekvalitní osvětlení a vyšší spotřebu energie, to mají především na vinu starší typy než ty novější. Dalo by se říct, že čím starší žárovka je, tím více spotřebuje, proto nenechte vysávat svoji peněženku od výdajů na elektřinu! I taková malá změna, jako je malá investice do moderních žárovek, může ovlivnit zdraví vašich očí.
Zkuste postupně měnit osvětlení vašeho bytu a rovnou začněte u zářivkových trubic
pěkný muž

Správně osvětlená kuchyně, lepší kuchyně!

Mnoho lidí si to neuvědomuje, ale osvětlení je velmi důležitý aspekt kuchyně. V moderní kuchyni nesmí chybět správné osvětlení, nejen z pohledu designu, ale i z pohledu bezpečnosti na vaše zdraví.
Organizovaná kuchyň je jednoznačně znak kultivovanosti, ale co je to za kuchyň, ve které se nejde organizovat, kvůli nekvalitnímu a nedostatkovému osvětlení? Na to by už pyšná hospodyně nebyla moc pyšná.
A co taková příprava jídla? Jasně, že sem tam se objeví nějaký škrábanec, ale při nedostatečném a nekvalitním osvětlení toto riziko stoupá několikrát výše! To může dokonce znamenat i větší pravděpodobnost vážnějšímu zranění! Snad byste nechtěli skončit bez nehtů, a dokonce si přitom zkazit oči.
kryt zářivky
Pracovní stůl – místo, kde oči ovlivňují vše
U pracovního stolu je nejdůležitější soustředění, jenže jak toho chcete dosáhnout, když vaši sílu ždímají vaše ubohé oči, co se snaží jen dobře pracovat pro vás. Při takové zátěži je lehké upustit od soustředění a už nevíte jak a najednou začínáte takzvaně „prokrastinovat.“ Což takový způsob nejen znepříjemní vaši práci, ale může to i snížit vaši kvalitu práce, což už může stát vaši pozici v práci, nebo dokonce i váš plat!
Nemyslíte, že investovat pár korun do nových žárovek není o hodně lepší, než postupovat tak velká rizika?