Odhalte poruchy přijmu potravy včas

Připadá vám, že ve vašem okolí máte někoho, kdo by mohl mít problémy s příjmem potravy? Věřte, že pozornost je na místě! Poruchy příjmu potravy se totiž řadí mezi psychické onemocnění. V některých případech pak mohou skončit až dokonce smrtí. Vaše pozornost je tedy opravdu na místě.

V současné době jsou ženy ohroženy dvěma nejčastějšími nemocemi – bulimie a anorexie. Tyto nemoci mají řadu společných prvků, ale taktéž se v mnoha ohledech liší. Taktéž se u dívek projevují i jiným způsobem.

První, bulimie, je nemoc, kterou nemusí být postiženy pouze velmi hubené dívky. Naopak, v některých případech tímto onemocněním mohou trpět i baculky. Jedná se totiž o záchvaty jídla. V tomto momentě žena sní vše co má po ruce. Následně přicházejí výčitky a žena odchází na záchod, kde veškerou potravu opět vyzvrací. Pokud by tento stav trval dlouho, může dojít k pokažení celého trávícího systému. Žaludek pak už jídle nemusí vůbec udržet a potravu zvracet automaticky.

hubená dívka

Druhou rozšířenou nemocí je anorexie. Ta se od bulimie řeší především tím, že ženy potravu nejí vůbec. Záměrně se jídlu vyhýbají. K tomu aby zakryly to, že nic nejedly, dovedou říkat i velmi propracované lži. Taktéž není výjimkou schovávání a vyhazování jídla. Velmi často tak dochází ke kolapsu, kdy tento stav organismus už zkrátka nezvládne. Ženy postižené tímto onemocněním jsou velmi hubené, a že s nimi není něco v pořádku, lze rozpoznat již na první pohled.

zdravé jídlo

Pokud vám tedy přijde, že některé onemocnění by se vám mohlo týkat, nezahálejte! Ke zjištění správné hmotnosti slouží bmi index. Jedná se o online kalkulačku, do které je nutné zadat základní informace o vašem věku a postavě. Následně je vám vypočítána hodnota, která ukazuje, zda se jedná o podvýživu, normální stav, nebo obezitu. Hodnoty tak snadno můžete vypočítat sobě i lidem ve vašem okolí.