Perfektní způsob, jak se v létě ochladit

Ne každý se těší na léto kvůli teplému počasí. To naopak mnohé z nich děsí. Hlavně úmorná vedra, která nás provázela v posledních letech, jsou nepříjemná.

Perfektní způsob, jak se v létě ochladit

Letní vedra nejsou v našich zeměpisných šířkách žádnou novinkou, ovšem zatímco v minulých dekádách trvala maximálně pár dní a pak byla přerušena obdobím lijáků, tak v současné době tomu tak je jen málokdy. Během několika posledních letních prázdnin se zdálo, že parna snad nikdy neskončí. To je samozřejmě nepříjemné nejen pro člověk, ale rovněž i pro zvířata, která v takovém počasí samozřejmě rovněž trpí. Proto byste měli doplňovat v takovýchto dnech tekutiny nejen vy, ale rovněž je více než vhodné dodat vláhu i vašim zvířecím mazlíčkům.

Klídek ve vodě

Zavodnit se zevnitř je samozřejmě základem, ale rozhodně neškodí se také jednou za čas trochu osprchovat, či se rovnou ponořit do vody. Člověk se tak nejen výborně zchladí, ale zároveň něco udělá i pro svou pokožku, kterou dehydratace rovněž docela ničí. Koupání ve vaně ale není to pravé ořechové. V případě, že máte vhodný pozemek, určitě nic nezkazíte koupí vlastního bazénu. Nadzemní modely se dají sehnat za písničku. Ovšem pozor, nečekejte, že po koupi a instalaci se už budete jen bezstarostně koupat. Koupací plocha, to jsou i starosti, třeba s bazénovou chemií.

Voda

Co si zvolit?

Největší starost mají novopečení majitelé koupací plochy s výběrem toho pravého preparátu. Na výběr jich je totiž docela dost, a tudíž je mnohdy velmi složité zvolit si to pravé ořechové. Chcete-li nejlepší poměr cena/výkon, vaše volba by měla padnout na přípravku z chlóru. Jedná se docela efektivní dezinfekci, která moc nestojí. Sice může někoho odrazovat svým zápachem, ale dodržíte-li správné poměry, neměl by to být pro vás velký problém. V případě, že by byl, není problém koupit si něco jiného.

Oblíbené jsou i dezinfekce s kyslíkem, případně mořskou solí https://www.chlorito.cz/morska-sul. Kyslíkové přípravky mají velkou výhodu v tom, že nejsou vůbec aromatické. V podstatě nejdou cítit. Nejsou ale tak účinné jako chlór, a díky tomu jsou i dražší. Musí se toho totiž použít více. Bazénová sůl je skvělá, ale pouze v tandemu se solonizační jednotkou. A ta něco stojí.