Z Českých Budějovic na kole podél Malše a Vltavy

Také jste se letos rozhodli trávit dovolenou v tuzemsku? Má to své nesporné výhody, zvláště tehdy, jste-li si dobře vědomi zajímavých míst, která za to stojí. Jedním z nich je nepochybně region Jižních Čech a výchozím bodem se pro vás může stát samotná jihočeská metropole České Budějovice.

Vezměte s sebou jízdní kola

Že existují půjčovny kol, ví snad každý, ale ne vždy tam narazíte na bicykl, co by vám vyhovoval a důkladně „sedl“. Výhodnější je mít kola vlastní a dopravit je do jihočeského regionu vlakem nebo autem. Ubytování v českobudějovickém penzionu, s aktuálním ceníkem https://www.penzionurudolfa.cz/cenik, pak můžete pojmout skutečně velkoryse, jestliže si uvědomíte, kolik zajímavostí a přírodních krás či památek tu na vás čeká. A chcete-li poradit, jaké cyklostezky v tomto regionu patří k nejvíce opěvovaným, dejte přednost těm, co vedou podél vodních toků – říček, řek a stok a podél rybníků. Odlesk slunce na modré hladině je při jízdě na kole jedním z nejsilnějších antistresových jevů a nesmírně nabíjí energií.

Vltava v Českém Krumlově

Stezka podél Vltavy – Vltava je na horním toku natolik lákavým cílem vodáků a turistů, že je tu mnohdy v létě obsazenost kempů na své maximální hranici. To však nemusíte řešit, v penzionu na okraji Českých Budějovic budete mít dostatek soukromí a klid a návštěvníky vltavského kaňonu tu pak můžete pouze z dáli pozorovat. Nejlépe s výškovým odstupem od silnice č. 160 či několika dalších cyklotras nedaleko odtud. Doporučujeme začít jízdu v Loučovicích podél Čertových proudů a pokračovat do Vyššího Brodu, Rožmberku nad Vltavou, Českého Krumlova, Zlaté Koruny a ke zřícenině hradu Dívčí Kámen.

Rožmberk nad Vltavou

Stezka podél Malše – z budějovického centra vede cyklotrasa č. 1018 Novohradsko-Doudlebsko přibližně proti proudu Malše k přehradě Římov, na Svatý Jan nad Malší a do města Kaplice. Máte-li zájem, trasu lze protáhnout až do Dolního Dvořiště. Tato krajina je velmi působivá s mnoha vyhlídkovými body, a směřuje do oblasti řídce osídlené, s krásnou přírodou.