Ekzém a jak jej vyléčit

Lidé mají víc a víc zdravotních problémů stále častěji. Důvodem mohou být chemické látky, které nás vlastně obklopují každý den, proto vznikají různé alergie a nemoci, také například je nutno zmínit i kožní problémy, protože látek se také dotýkáme a podobně. Jedním z kožních problémů je ekzém. Co to vlastně je? Jednoduše se jedná o zánět kůže. Podnětem k tomuto zánětu může být třeba alergie na danou látku, ale to není úplně podmínkou, jsou ekzémy, které nejsou alergického původu. Důležité je si říci, že ekzém nemůžete od druhého člověka chytit. Proto co nejvíce respektujte lidi, kteří ekzém mají a neberte to jako nějakou nakažlivou nemoc, není infekční. Na pokožce se tvoří puchýřky, prasklinky a podobně. Dalším znakem je, že ekzém svědí.

ekzém

Jak se zbavit ekzému? V prvé řadě navštivte kožního lékaře, ten vám předepíše přímo mastičky, které se na vaši kůži a ekzém hodí. Rozhodně se nerozhodujte sami, jaké mastičky použijete! Můžete si tak výrazně zhoršit stav vaší pokožky a budete toho litovat! Někteří lidé mají šíleně vysušená místa, kde mají ekzém a rozhodnou se použít jakýkoliv krém. Ne! Zajděte ke kožnímu lékaři! Tyto mastičky, které vám kožní lékař předepíše budete po určitou dobu aplikovat a měly by vám buď zmírnit nebo odstranit ekzém.

ekzém

Další věcí, na kterou je potřeba si dávat bacha je používání mýdel. Je velmi důležité, jaké mýdlo na tělo používáte – ať už se jedná o ruce, nebo o tělo, musí se na to brát zřetel. Některá mýdla vám mohou pokožku ještě zhoršit, proto kupujte přírodní mýdla nebo si nechejte poradit opět od kožního lékaře, který vám může doporučit mýdla, která obsahují podobné složky jako krém, tudíž vám přímo i mýdlo bude hojit ekzém.

Pokud doma uklízíte a máte ekzém na ruce, snažte se používat rukavice nebo poproste někoho jiného, protože i v rukavicích se vám ekzém zapaří. Další důležitou věcí je ekzém neškrábat, zanesete si totiž do rány infekci a ekzém se vám jen zhorší.