Úhlové brusky

Prodává se jich několik druhů, které se dělí podle průměrů kotouče. Pro běžného uživatele stačí jednoruční úhlová bruska kotouč 125 mm. Práci také usnadní přídavná rukojeť, protože se s ní lépe pracuje a manipuluje. Mezi nejdůležitější parametr se řadí výkon. Ten se u normálních modelů pohybuje okolo 300 W. S tím souvisí i počet otáček za minutu, který by se měl pohybovat nad 10000 otáček za minuti. Při práci se hodí ochrana proti prachu. Nákupu tohoto přístroje do dílny rozhodně litovat nebude, opravdu je to velký pomocník.
úhlová bruska
Makita GA5030R
Díky přídavné rukojeti se Vám bude pracovat mnohem lépe než při držení jen jednou rukou. Motor o příkonu 700 W má protiprachovou úpravu a odolá i větším teplotám, což zamezí spálení motoru. Má velice nízkou hmotnost a to 1,8 kg, takže manipulace nijak nezatěžuje zápěstí jako některé těžší modely. Také tomu napomáhá tvar pro pohodlné a pevné držení celého přístroje. Díky tomu všemu je vhodná i pro leváky. Nezalekne se žádného broušení ani řezání v dílně i venku. Odolnost proti vysokým teplotám zabrání zadření nebo přehřátí. Za tuto kvalitu neutratíte ani moc, protože se dá lehce koupit pod 1000 Kč.
Bosch GWS 7-125 Professional 0.601.388.108
Obsahuje silný motor o příkonu 720 W a výkonu 300 W, který je vhodný i pro nepřetržité používání S plochou převodovou hlavou bude práce pohodlná i na úzkých místech, kde je špatný přístup. Volnoběžné otáčky za minutu jsou 11000, což více než dostačující. A díky všem těmto parametrům a váze pouhých 1,9 kg se stává vhodná i pro profesionální použití. To ale něco bude stát, proto se prodává okolo 1400 Kč.
muž s bruskou
DeWALT DWE4157
Díky malému obvodu budete mít pohodlný úchop a práci. Otáčení je zajištěno kuličkovými ložisky, které zvyšují životnost a plynulost. Má také nízký profil jako předchozí stroj, takže se dostane i do úzkých míst. Nyní si řekneme něco o elektromotoru a jeho výkonu. Jde do něj příkon 900 W a dosahuje výkonu 250 W. Váhově je na tom také ještě dobře a to s 2 kg. Výrobce dále ještě udává několik ochranných prvků a hlavně speciální vypínač, který znemožní nechtěné zapnutí přístroje. Cenově je už trošku dražší, protože za ni dáte 1 600 Kč.